Kış Gezisi | Vietnam – Ho Chi Minh | 4. ve 5. Günler

Vietnam ayağının son durağı Ho Chi Minh şehri idi. Her ne kadar Hanoi – Ho Chi Minh arasını kara yoluyla gidip, ülkenin ortalarında bulunan, başta Hoi An olmak üzere, şehirleri gezmek istesek de zaman kısıtlamamamız olduğu için uçakla gitmeye karar verdik.

kg_vietnam_hochiminh_gun4_5_featuredUçaktan indikten sonra Hanoi’de yaşadağımız taksi faciasını yaşamamak için otobüsleri araştırdık ve kalacağımız otele otobüs ile gitmeye karar verdik ki taksiye kıyasla baya ucuza geldi. Hostele yerleştiğimizde öğleden sonra falan olmuştu ve ilk günü sadece hostelin etrafıını yürüyerek geçirmeye karar verdik.

Hanoi başkent olmasına rağmen, Ho Chi Minh (Eski adıyla Saigon.) ülkenin en büyük şehri ve aynı zamanda eski başkenti. Gerçekten de Hanoi’ye kıyasla bir ‘büyük şehir’ havası var. İsmini ise Vietnam Devrimi’nin lideri, Vietnam Halklarının Ordusu ve Viet Cong örgütlerinin de önemli isimlerinden Ho Chi Minh‘den alıyor.

İlk günlerin yorgunluğundan mı yoksa havanın sıcak olmasından mı kaynaklı bilemiyorum ama Ho Chi Minh gezinin ilk günlerine göre biraz sakin geçti. Neredeyse bütün vaktimizi yakın yerleri yürüyerek geçirdik. İkinci gün de yine yürüme mesafesindeki Saigon Central Post OfficeSaigon Notre-Dame Basilica, ve Hard Rock Cafe‘yi gezerek geçirdik.

2 günün sonunda ise Kamboçya turlarını araştırıp uygun bir tanesini aldıktan sonra otobüsle seyahat yorucu olur diye erkenden yattık.

Yorumlar

Yorumlar