Daegu Go Okulu – 7

Go okuluna bir önceki ziyaretimizde pro Seul’de olduğu için okulda yoktu. Bu ziyaretimizde öğrendik ki, Seul’e şehirler arası bir turnuva için gitmiş. Pro, Daegu takımının antrenörü imiş ve Daegu şampiyon olmuş şehirler arası turnuvada.

Okula gidince mini chinese kifularının bulunduğu kitapçığa göz attım biraz. Sonra en çok oynadığım çocukla eşleştik oynamak için. Nigiri sonrası beyaz taşları aldım ben. Pro’nun oyun sonrasındaki yorumlarına göre, oyun boyunca öndeymişim ama ortadaki grup yaşayabilecek durumdayken 1-2 yerdeki yanlış şekil tercihlerim nedeniyle gereksiz riske girmişim. Oyun kaydı (131. hamleye kadar) yazının sonunda yer alıyor bu arada. Daha sonra da ortada dev bir semeai oldu ve ko’ya kaldı durum. Ko ile ortadaki grubu kaybederken sol üstteki grubu (d17 grubu) aldım ama oyun sonu başlarında puan olarak yetişemeyeceğimi fark edince terk ettim. Kew de biraz daha güçlü bir çocukla oynadı ve kazandı bu arada.

Pro ile oyun yorumu

Pro ile oyun yorumu

Oyunlar ve oyun yorumları bitince hep beraber yemeğe gittik. İlk kez çocuklarla beraber yediğimiz için garip geldi biraz. Çocuklar ayrı masalara geçerken bizim masaya diğer prolar ve Daegu Baduk Federasyonu başkanı katıldı. Go okulunun olduğu bina aynı zamanda Daegu Baduk Federasyonu’nun merkeziymiş bu arada. Yemeklerimizi yiyip bol bol soju içtikten sonra okula döndük. Dönünce de pro güçlü çocuklardan birinin oyununu yorumladı.

[glift sgf=”https://tasliyol.com/wp-content/uploads/2014/11/2014-11-05.sgf”]

Yorumlar

Yorumlar